TERAPEUTICKÉ VYUŽITÍ KINESIO TAPU V LYMFOLOGII

 

Dvoudenní nadstavbový kurz „Terapeutické využití kinesio tapu v lymfologii“ navazuje na znalosti základního kurzu „Terapeutické využití kinesio tapu“. Kurz rozšiřuje poznatky probraných technik, zaměřuje se na kinesiotaping lymfatického a cévního systému. Účastníci se naučí pomocí kinesio tapu drénovat povrchový i hluboký lymfatický systém, nové techniky k ošetření jizev, použití kinesio tapu u lymfedému, chronických i akutních otoků aj.

Podmínkou pro účast je doložení absolvování základního kurzu „Terapeutické využití kinesio tapu“. Vhodné jsou znalosti funkční anatomie lymfatického systému jakož i praktická dovednost manuální lymfodrenáže (nejsou však podmínkou pro účast).

 

 

25. - 26. březen 2017 (KURZ OBSAZEN)

 

kurz lymfa

 Pro zvětšení klikněte na obrázek.

 

Lektoři kurzu:

 

Mgr. Jitka Kobrová, registrovaný fyzioterapeut

 

V současnosti pracuje jako fyzioterapeut v ambulantním zařízení rehabilitace Rehasport, kde svoje znalosti tejpování využívá v praxi na pacientech s rozličnými diagnózami čistě somatickými, s psychosomatickou či viscerální složkou. Pracuje také se sportovci v rámci rehabilitačního tréninku a funkční sportovní terapie.

 K prevenci a terapii poruch pohybového aparátu využívá metodu tejpování zejména v kombinaci s metodikami cvičení ve vývojových řadách, jako je Akrální Koaktivační Terapie vycházející ze základních principů metody Roswithy Brunkow, funkční dynamické stabilizace čerpající z Australské školy, Dynamické Neuromuskulární Stabilizace, mechanické diagnostiky a terapie dle Robina McKenzieho, techniky myoskeletální medicíny aj. Je certifikovaným lymfoterapeutem, věnuje se terapii lymfedému a jizvy (v kombinaci s lymfotapingem).

 Od roku 2010 je se svým kolegou MUDr. et Mgr. Robertem Válkou školitelkou kurzu „Terapeutické využití kinesio tapu“. Aktivně se účastní odborných konferencí a přednášek, věnují se psaní článků do odborných i sportovních periodik (mj. jsou autory publikace Terapeutické využití kinesio tapu). Své znalosti kinesiotapingu získala ve Velké Británii, kde s MUDr. R. Válkou absolvovala několik specializovaných kurzů.

 

MUDr. et Mgr. Robert Válka

V současnosti pracuje jako rehabilitační lékař na oddělení rehabilitační a fyzikální medicíny Ústřední vojenské nemocnice v Praze.

Pestrá skladba pacientů a diagnóz mu v každodenní praxi umožňuje rozsáhlé využití tejpování. Při terapii si tejpování oblíbil pro jeho jednoduchost a efektivnost. Ve své praxi čerpá i z bohatých zkušeností, které získal jako šéflékař Armádního sportovního centra Dukla. Měl a stále má tu čest podílet se na zdravotnickém zabezpečení českých reprezentantů na vrcholných sportovních akcích jako jsou Olympijské hry, MS, ME, světové poháry, apod.

Stejně jako jeho kolegyně Bc. Jitka Kobrová absolvoval kurzy tejpování ve Velké Británii a je rovněž certifikovaným lymfoterapeutem. Společně se snaží o šíření této metody mezi odbornou i laickou veřejnost. V roce 2011 započal doktorandské studium na katedře Anatomie a biomechaniky FTVS UK, kde by rád prohloubil svoje znalosti biomedicínckých účinků kinesio tapu na myoskeletální systém a možnosti jeho využití v klinické praxi.

 

PARTNEŘI LYMFOTAPING.CZ


   Bez názvu             Logo Rehasport Rehabilitace             tejpovani.cz             logo biofreeze(1)(1)